Yazı Detayı
28 Eylül 2015 - Pazartesi 08:09 Bu yazı 723 kez okundu
 
Dindar Kürtlerin ve bir Astsubayın HDPKK hakkında görüşleri
Ahmet Doğan İLBEY
lbeyali@hotmail.com
 
 

Dindar ve ümmetçi Kürt kardeşlerimiz özerklik konusunda tavırlarını netleştirmelidir konulu yazımıza birkaç cevabî mektup daha geldi. Bunların içinden mektubuna “HDPKK Gerçeği” başlığını atan Diyarbakırlı Faruk Sevgi,‏ Kürt olarak Türkiye’nin bütünlüğünden kopmanın doğru olmadığını anlatıyor. HDPKK’nın Türkiye’ye zarar verdiği gibi, bütünlük içinde olmak isteyen dindar Kürtlere de zarar verdiğini söyleyerek devletin âcilen yapması gerekenleri bizzat yaşadığı tecrübelerden hareketle belirtmiş. Hülâsası şöyle:

 

“ Diyarbakır’dan yazıyorum. Kürt kökenli bir vatandaşım. PKK ve HDP  belediyelerin elindeki halk evleri kapatılmalı. Dozerlerle yerle bir edilmeli. Bir yılda Diyarbakır’da 52 bin genci eğittiler bu halk evlerinde. Silah, isyan, anarşi eğitimi verilmektedir. Büyükşehir yasası en kısa zamanda çöpe atılmalı. Bu yasa PKK ve HDP den başka kimseye bir faydası yok. Eş başkanlık sistemine acilen son verilmeli. Bunların yüzünü görmek istemiyorduk, bir iken iki oldular. Asker ve polisin öldürdüğü PKK başı ödül verilmeli.  Sol eğimli X EĞİTİM SENdikası üyesi öğretmenlerin özellikle Karadeniz bölgesine gönderilmesi gerekir. Okullarda bu öğretmenler öğrencilere okuyup ne yapacaksınız devrimci olun demekte. Bu öğretmenler sayesinde binlerce öğrenci odun ve robot gibi PKK fedaisi olmuştur. Dağa çıkmıştır. Suç makinesi olmuştur. Sol eğimli X EĞİTİM SENdikası üyesi öğretmenlere çok dikkat. Acil bir kanun çıkartılarak, devlet memurlarında PKK sempatizanları devlet memurları işten atılmalı. Cezaevine konulmalı aldığı maaşı kendilerinden tazmin edilmeli. Ben öyle memurları biliyorum dağdaki PKK bu memurların eline s dökemez. Devletin maaşını alarak devleti yıkmaya çalışmaktadırlar. Devletin parasını alarak devletin kuyusunu kazan binlerce memur bulunmakta. Bu memurların içinde imamlar dikkat çekmekte. Bu devlet bu kadar da mı ahmaklaştı kendi düşmanlarına aylık ödemekte. Bu nasıl bir devlet, yer yüzünde böyle bir devlet var mı? DEVLET BİR GEMİ, BU GEMİYİ BATIRMAK İSTEYEN PKK LILARA(MEMURLARA)DEVLET ÜCRET ÖDEMEKTE.

İdam yasası kesinlikle çıkartılmalı. Çakal ve yırtıcı hayvanın başı okşanmaz, PKK ve HDP nin başı okşanmaz bunlara el uzatılmaz. Tutar insanın elini parçalar. Bunlara zerre kadar bir tolerans gösterilmez. Bakara süresi 8-21 ayetleri PKK ve HDP ye işaret etmekte.

 

Bu 4. Açılım dört sefer PKK ve HDP bu milleti ve devleti pislik çukuruna soktular. Nerdeyse bin yıllık bir devlet haysiyeti bu alçaklara kurban edilecekti. Bunlara güvenilmez. Çözüm sürecinin bozulmasında rahmet var. Bu alçaklar rezilliklerini çözüm süreci ile ballandıracaklardır. Pisliği bal ile süsleyip kıyamete kadar şan ve şeref ile anlatacaklardı. Allah bu alçaklara bir paye, şan ve şeref vermeyecektir. Bunlara zillet, rezalet ve alçaklık nasip olacaktır. Bu sıkıntılar büyük bir doğumun habercisidir. 2016 yılı çerisinde bu alçakların beli kırılacak, belini doğrultamazlar. Zilletle tarihin çöplüğüne gömülecekler. Paralelci öğretmenler en az malum sendikanın öğretmenleri kadar tehlikelidir. Bu öğretmenlere PKK'lı öğretmenlere aklı hocalığı yapıyorlar. Güneydoğuda müftülük köy ve mezralara kadar dini ve manevi faaliyetlerde bulunmalı. Geri adım demek devletin ve milletin yok olması demek.”

-----------------------------------------------

GÜNEYDOĞU’DA VAZİFE YAPAN BİR ASTSUBAYIN ÇARPICI TESBİTLERİ

“Adam gibi devlet ve istihbarat olsaydı bu şehitler verilmezdi” yazımıza gelen en çarpıcı mektuplardan biri, 2002‘ye kadar PKK’nın en kesif olduğu bölgede vazife yapan emekli astsubay Hasan Karanfil beyefendinin tesbitleridir. Bilinen gerçekler olsa da bizzat acısını çekerek tecrübe kazanan birinin tesbitleri daha tesirli olmaktadır. Hasan Karanfil beyin yazdıklarını hülâsa ederek, devlet ve hükmet sahiplerinin kulak vermesini istiyoruz:

“Bu bahtsız memleketimin bir gerçeği. 1991 -1992 de Licede,1994-1997 Mardin ve çevresinde, 2000-2002 de Şemdinli çevresinde Astsubay olarak görev yaptım. Tecrübelerden istifade etmemek gibi çok fena bir huyumuz var. Orada görev yapanlar döndükten sonra mücadele sahasını unutuyor. Devlet unutmamalı. Kaç defadır şahsen GEN-KUR' elektronik mektup yazıyorum, sıhhatim ve zindeliğim yerinde benim gibi bir sürü orada görev yapmış emekli var. Hele komando ve Özel Harekatçıları seferberlik veya başka bir formatta ister gönüllü ister mecburi çağırsınlar. Tecrübeli insanlar şu an nöbette olan kardeşlerine bu tecrübeleri aktarırlar. Kondisyonlu olanlar bizzat göreve çıkarlar ve bu kadar şehit vermeyiz.

 

Ayrıca sizin dediğiniz gibi donuk kışla mantığı meselesi değişmeli. Adam veya yetkili komutan bu hususlarda zayıfsa kendini ispat için bilgili ve yeterli olduğu konuları öne çıkarıyor, onlarla ilgileniyor. Halbuki sadece askerlikle ilgilenmeli. Askerlik meselesi de çok genel ele alındığından işin özü ıskalanıyor. Bence TSK yeniden yapılandırılmalı, Kara kuvvetlerinde Tugaylar muhariptir, doğrudan kara kuvvetleri komutanına bağlanmalıdır. Aradaki bütün, tümen, kol ordu ve ordular lav edilmeli buradan yapılacak tasarrufla ordu genleşmiş olur. Silahlı kuvvetlerdeki herkes muharip olmalıdır. Bu teşkilata giren herkes komando olabilecek kapasitede olmalıdır. Asker sadece atış, spor, bakım ve muharebe eğitimi yapmalı, ne yemekhane ne kışla, ne koğuş ilgi alanına girmemelidir. Buralarda milli savunma kiracı mı olur bilemem? Milli Emlaka mı devredilir? Ama komutanlar boya ve badanadan terfi almamalıdır. Askeri kabiliyetlerinden, bilgilerinden, meydana gelen olaylara karşı geliştirecekleri tepkilere olan intikallerinden değerlendirilmelidir.

 

Dağlıca’daki olay; haberlerden dinlediğim kadarıyla, Allah gani gani rahmet etsin, maalesef Tabur komutanımızın bütün iyi niyet ve cesaretine rağmen bana göre olaya yanlış müdahalesi sebep oldu. Sadece haberlerden bu haberleri kendi yaşadığım olayları hatırlayarak bu kanaate vardım. Yolun mayından temizlenmesi için ekip çıkartıyor, onlar mayınları tespit ediyor ama birileri kendilerini gözetliyor ve ateş açılıyor, oraya zırhlı araçlarla takviye gönderiliyor onlar mayınları muharebe dışı kalınca bizzat kendisi, muhtemelen teknisyenlerden kurulu kurtarma timiyle gidiyor. Onlarda berhava oluyor. Dediğiniz gibi her tim kendi başına inisiyatif alabilmeli. Tabi bu da başına buyruk olmamalı. Velhasıl çok zor bir durum. Allah yardımcımız olsun.”

--------------------------------------------

DİYARBAKIRLI DİNDAR BİR KÜRT İNSANIMIZIN TESBİTLERİ

 

Diyarbakır’da yaşayan Furkan Sever adlı dindar bir Kürt kardeşimiz  “PKK ve uzantısının vahşi ve nankör yüzü‏” başlıklı mektup göndermiş. Hâdiselerin iç ve dış yüzünü gören dindar bir Kürt insanımızın tesbitleri önemlidir. Furkan Sever beyin hülâsa ettiğimiz tesbitlerinden devlet ve hükümet yetkililerinin istifade etmesi gerek:

 

“Diyarbakır'da yaşayan biri olarak  PKK'nın vahşi yüzünü deşifre etmek, bu aç ve nankör canavarın kökünün kurutulması gerektiğine inanıyorum.  PKK yandaşı öğretmenler ve belediyeciler gençlere, "OKUYUP DA NE OLACAKSINIZ, ZATEN DEVLET SİZE İŞ VERMEYECEK, DAĞA ÇIKIN KÜRDİSTAN KURULUNCA HEPİNİZ POLİS VE MAAŞLI ASKER OLACAKSINIZ" demekte. Binlerce öğrenci odun ve robot gibi PKK fedaisi olup dağa çıkmış ve suç makinesi olmuştur.

 

Hükümet bir daha asla ne PKK ne de HDP ile kesinlikle masaya oturmamalıdır. Bu kaçıncı seferdir PKK'lı caniler ve uzantıları devletin uzattığı barış elini ısırıyor. Uzatılan elin, bir daha uzatılması acziyetin ifadesi olur. Bu da PKK ve uzantısını güçlendirir. Devlet, bunlara  kudret tokadını göstererek ısıran dişlerini sökmelidir. PKK iyilikten anlamaz, güçten anlar.

 

Bir yakınımın güzel ifadesiyle ‘İddia ediyorum; devlet gitsin Kobani'de TOKİ eliyle herkese bedava konut yapsın ve hatta herkese araba da hediye etsin. Hükümet ve TOKİ yetkilileri gidip açılışı ve teslimatı yaptıktan sonra döndüklerinde PKK onlara arkadan sıkacak ve belki de dönüş yollarına mayın döşeyecektir.’ İşte PKK böyle bir şeydir. Selametle kalın.”

 
Etiketler: Dindar, Kürtlerin, bir, Astsubayın, HDPKK, hakkında, görüşleri
Yorumlar
Diğer Yazılar
“Dil Edebi”
“Turnalar Ali’mi görmediniz mi?”
Ana ile oğulun dostluğu
Her kurban İsmail’dir, İsmail’iniz yanınızda mı?
Modern inkırazlar geliyor…
İnkıraz bir kez gelmeye görsün…
Sağcılık Kur’an-ı Kerim’e göredir.
Oy kullanmadan önce türkü dinleyin
Chp’nin iflâh olmayacağına dair
Açlığa medhiye
Tokluk âfettir, Müslüman az yemeli
Doğu’nun oğulları
Batı’nın oğulları üretme merkezi
Mebusluğun dayanılmaz(!)câzibesinden istikametini bozanlar
İyi nedir, iyi insan kimdir?
Anıtkabir’de îman tazelenir mi?
“Bir derdim var bin dermâna değişmem”
Doktorluk tasavvuf ve hikmet mektebinden sonra okunmalı
Hapishâne risâlesi-7
Hapishâne risâlesi-6
Hapishâne risâlesi-1
Kim İslâm üzere milliyetçiyim diyorsa makbuldür
Kur’anî mânada milliyet ve milliyetçilik
Ali Hocam yazısı
Muhsin Beğ’imizden hamiyet kaldı bize
Bâtıl Türkçüye göre Türkler “Araplaşıyor”muş-2
İstiklâl Marşı’nın başına gelenler
“Bitmeyen millî mücadele”
Dünya Kadınlar Günü’nün gerçek yüzü
Bâtıl Türkçünün Hakk’a tapan Türk’e zararları-3
Bâtıl Türkçüye göre din değişebilir, milliyet asla!
Bâtıl Türkçü ile Hakk’a tapan Türk bir değil
“Ne haçlı, ne şaman Türk! Müslüman, Müslüman Türk”
Necip Fâzıl’ın vasfettiği Türkler
Millet kimlikli Türk mü, ulus kimlikli Türk mü?
“Altun ordu” nam Türk ordusunun meziyeti
“Savletinle titresin” düşman ey Türk ordusu!
Hakk’a tapan Türk milletinin ordusu serhat boylarında…
Kültür Bakanına sual: Troyalılar Türk müydü?
Bosnalı millettaş Yemen Türküsü’nü söyleyince…
Dergiler fikir ve edebiyatın burçlarıdır
Evi barkı yıkan kitap delileri
İnönü Amerikancılığı utanç verici yıllardır
Kültürün iktidarı mı, iktidarın kültürü mü?
İstiklâl Marşı Şairi’ni fişleyen Cumhuriyet erdemli olabilir mi?
Mehmed Âkif’in cenazesinde Cumhuriyet’in şefleri yoktu
Yılbaşı kutlama pespâyeliğini Kemalistler resmîleştirdi
KUMARBAZ CUMHURİYET’İN MURDAR MİLLÎ (!) PİYANGOSU
İlk Amerikancılar Chp’li, yâni Kemalistlerdi
Sahaf Hasan Efendi
“Selülozofiller” ve “Bibliyofiller”
Faydasız kitap okumak
“Her Cumhuriyet hâkimiyet-i millîye değildir”
“Her Cumhuriyet hâkimiyet-i millîye değildir”
“Cumhuriyet Bayramı”nı kimler niçin kutlar?
“Şifa kabul etmez ağır kitap hastaları”
Mecânin-i kütüb yahut kitap mecnûnları
Kitap yârânının efendisi
“Oku! zira okumayan azgınlaşır”
Musul / Kerkük’ün başına gelenlerin müsebbibi Lozancılardır
Türkler Hakk’a tapan millettir
Müslüman mahallesinde domuz dersi verilir mi?
İtirazın İsmailcesi
İsmail bayramı
Her kurban İsmail’dir, İsmail’iniz yanınızda mı?
İsmail ve bıçak
Kimi etine tâlib olur İsmail’in, kimi adanmışlığına
Milliyetçilik, cumhuriyet ve devlet Atatürkçülükle mi kaimdir?
Herkes İsmail olmalı
Osmanlı’da askerlik meselesi
Bir buğday yetiştiricisi bir darbeci generalden değerlidir
Dergi de okuyalım; dergisiz olmaz
Kitap ve dil
Yarın ölecekmiş gibi yazmak
Modern yazı seküler ve aidiyetsizdir
Kurtla çoban arasında mesai yapanlar
Kurtla bir olup kuzuyu yedikten sonra çobanla ağlayanlar
Darbeci bir general şu mısraları okuyabilir mi?
Darbeci generaller omuzundan akıllı olur
Darbeci generaller psikopattır
Darbeci generallerin çöküşü
15 Temmuz darbeci generallerle milletin savaşıdır
Darbeye karşı selâ, ezan, millet
İyi yazı kütük ve nakış sahibidir
“İyi yazı kötü yazı”
Tokluk âfettir, Müslüman az yemeli
Aynaya bakmak marifettir
Aynaya bakınca ne görüyoruz?
Somalili Mahmut’un yüreğinde Türkiye/Somali kardeşliği
Edebî hayatların kitabı: “Mekân Hikâyeleri”
Cümle Âlemin Efendisi’ne (s.a.v.) hâlnâme
Alkollü hayatı Kemalist CHP resmîleştirdi
CHP’nin cemâziyelevvelini bilir misiniz?
Dil Kapısı’ndan geçenler
Muhsin Beğ’imizden hamiyet kaldı bize
Ehl-i gece olmak
İstiklâl Marşı’nın başına gelenler
Avrupa’nın binyıllık Türk korkusu
İstiklâl Marşı mı değişsin, Cumhuriyet mi?
Türk’ün güzel sıfatlarından alpereni doğru anlamak
Cumhuriyetin “Millî” kavramına ettiği zulümler
Terkip ve İnşâ dergisinden “İslâm maarif sistemi
Millet kimlikli Türklük mü, ulus kimlikli Türklük mü?
Türk’ü Türk yapan Cumhuriyet değil, İslâm’dır
Himmeti millet olan Türklüğe ihtiyaç var
Kumarbaz Cumhuriyetin Murdar Millî (!) Piyangosu
Kalbiniz kışa dönmüşse baharla diriltin
“Aman” diye kimi çağırmalı?
Şehitlerin kanı yüzümüze değiyor/ kaatil: ABDHDPKK’dır
“Çaldım yârin kapısın…”
“Çınar”ı nasıl bilirsiniz?
Sadra şifa bir kitap: “Evin Mahremi Olmak”-2-
Kemalistler Batılılaşma uğruna Musul’dan vazgeçti
Ey ahmak! ölümden güzel bir şey var mı?
Ölümle aranız nasıl?
Müslüman Doğulu musunuz, Batılı mı?
Dil Kapısı
İsmail ve bıçak
Cemaat önderi, hocaefendi ve âlim sıfatlı Belâmlar
Bu ülke ecdadımındı / bugün benim / yarın oğlumun ve onun oğullarının olacak
Darbeci generallerin soy ağacı
Türkiye’nin emniyeti, himmeti millet olan Türklerdedir
Göster Âl-i Osman Türklüğünü Ey Türk Ordusu!
Siyaset elinde şahlanamayan bir hareket: Alperen Ocakları
Kurtlar ve darbeci generaller
Hayat yavaştı yavaş yaşardık eskiden
Ezanın hasmı darbecilerin ezana yenilişi
“General elbisesi giyen horoz”
Muhsin Yazıcıoğlu suikastının kuyruğu göründü…
Türkler Hakk’a tapan millettir
Darbeye karşı selâ, ezan ve millet
Tanrı yok, generaller var!
Darbeci generaller psikopattır
Bir buğday yetiştiricisi bir generalden değerlidir
Darbeci generaller omuzundan akıllı olur
Türkiye Yazarlar Birliği Kahramanmaraş Şubesi’nin başına gelenler
Ey generaller! sizi sigaya çeken bir millet var
Darbeci generallerin çöküşü
Târih şöyle yazacak: Darbeci generallerle milletin savaşı
“Tek Kapı” ya açılan Kapılar…
İnsanlar televizyon seyrederek ölüyorlar
Müslümanın hayatına giren Avrupa âdetidir tâtil
Eşref-i mahlûkat’tan homoekonomikus’a dönüşenler
Ölüm haberleri ve tâziyelerimiz de laikleşiyor
Sizi alnınızdan öperim Alperenler!
Uykuya dost olan Müslüman çoğalıyor/sa…
Benim yaram derin derin…
Vatan hainliğinin târifi
Amerikan yardımı alan 27 Mayıs darbecileriyle CHP ikizdir
Sohbetle sahâbe olanların milletindeniz
Medeniyet dâvamızı omuzlayan dergi: Terkip ve İnşâ
Türkiye’nin emniyeti, himmeti millet olan Türklerdedir
Yüreklerinde anne ateşi sönmeyen iki şair:
Hümâ kuşuna yahut “Himmet Hümâları” na tutunmak
Laik-altı ok anayasası Müslümanca ıslah edilmeli
Türkiye, Büyük Doğu Fikrine muhtaç
Dostunuzu, yâni benzerinizi bulun
Millet, din ve şeriat üzere gidilen yoldur
Modernizme karşı dost ve dostluk
Efendimiz Aleyhissalâtüvesselâm doğduğunda
Suriye meselesini yakın tarihte aramak
Bin miligramlık şiir böyle olur efendiler!
“Okuryazar mısın, Uyurgezer mi?”
Dil Kapısı’ndan geçmedikçe
Vatan müdafaasına çıkan dost hüzün yollamış
Nekrofil PKK ve dış düşmanlar yine Ankara’da…
“Ağlayın su yükselsin belki kurtulur gemi”
28 Şubat’ın apoletli kurtlarıyla bir olup kuzuyu yiyenler
Mukaddesatçı iktidarın medeniyetle imtihanı
“Yârin Şifa Kapısı”
“Türkü Yazıları”
Şehitler için vurun askerler vurun PKK’lıları
Bir Hocam ve Dükkânnâme
Türkiye, Bayırbucak’ı ilhak etmeli
Maraş Maraş Derler Kahramanlığın Adına
Suriye Türkmenleri, onlarda kim?!
Suriye Türkmenleri, onlarda kim?!
Türkiye PYD’ya karşı Suriye Türkmenlerini Masa’ya getirmeli
Türkiye’de aydının anatomisi
Medine, Medeniyet ve Şehir
Akademisyenin recüliyeti var mı?
Hüda Par’dan iki mektup
Türkçülerin meylettiği müelliflerin medeniyet fikrindeki ârıza ve farklılıklar
Ârızasında ısrar eden bir Türkçünün ithamnâmesi
Mehmet Âkif, Kemalist cumhuriyeti tasdik etmedi
“İktidarda Kim Var?”
Mehmet Âkif’in cenazesinde cumhuriyetin şefleri yoktu
El çek hüznümden ey zâhir erbabı
Türkçülük hareketinin Türklük anlayışı ârızalıdır
Türk milliyetçilerinin iflah olmaz hastalığı: “Atatürk’e bağlılık”
Müslümanın itini bile seven adam: Muzaffer Gözükara!
Her yer kitap, her yer fikir ve edebiyattı o gün…
“Rıza” yahut “Râzı” olmayı unutunca…
“Kelimelerin Seyir Defteri”nde yazılanlar
İslâm Medeniyetinin mukaddimesi: Câmi
“Ya Tahammül Ya Sefer'den Bize ‘İstikrar’ Düştü!”
Türkiye’deki milliyetçi hareketler İslâmî ihtiyaçtan doğmadı
“Bosna Bizim Neyimiz Olur?”
Milliyetçilik yola özürlü çıkınca…
Alkollü laik hayatı Kemalist CHP resmîleştirdi-1-
Chp’nin bugünü de cemâziyelevveli gibi kirlidir
“Maruz Kalanlar Nesli”
Kaldırım imarına değil, gönül imarına ihtiyaç var
Âkif, İslâm; Gökalp, Batı medeniyetinden yanadır
Millet, din ve şeriat üzere gidilen yoldur
İslâm medeniyetinde mûsikî “hikmetten bir cüzdür”
Üç yaralı kavram: asabiyet, kavmiyet, milliyet
“Çağın İsmailleri! bize et size cennet düştü”
Her kurban bir İsmail’dir, İsmail’iniz yanınızda mı?
Dindar / ümmetçi Kürt kardeşlerimizin cevapları
Dindar / Ümmetçi Kürtler de özerklik ve resmî dil istiyorsa…
Said Nursî Hazretlerinin “Medeniyet-i Kur’ânîye” fikri
“Aç canavara (HDPKK) tahabbüb, iyiliğini değil iştahını artırdı
Modernizmin bulaştırdığı bir hastalık: “İhtiyaç tuzağı”
Şehitler için vurun askerler vurun PKK’lıları
Kim “HDPKK”ye oy ve medya desteği vermişse haindir
Fikir Teknesi’nden peş peşe fikirli kitaplar…
Ahmet Cevdet Paşa’nın fıkıh üstü Medeniyet-i Cedide’si
Şehitlerin kanı yerde mi kalacak?
Nekrofil (ölüsevici) PKK, Amerika/İsrail provokasyonu iş başında
“Gurbet nedir bilir mi o menfâya gitmeyen?”
Tokluk âfettir, Müslüman az yemeli
Gök Kapılarından geçmek
Doğu Türkistan’a Ecdâdımız Gibi Gitmek
Alperen, İslâm devleti dâvasının mükellefiyetini taşıyana denir
Kürtçülüğün çâresi Said-i Nursi Hz.lerinin fikirlerindedir
CHP’nin desteklediği 27 Mayıs darbecilerine Amerikan yardımı
İlk Amerikancılar Chp’li, yâni Kemalistlerdi
“Amerikan saatine göre uyuyan Türk münevveri…”
“Millet”in târifi yahut millet olmanın müslümancası
19 Mayıs bayram değil, Atatürkçülük karnavalıdır
Nü-sever General Evren’in Akıbeti
İdrakimize vurulan Atatürkçülük zincirini ne zaman kıracağız?
Medeniyetimize Kasteden Medeniyetsiz Cumhuriyet
İktidar da dâhil, partilerin seçim vaatleri bayat ve fikirsiz
Altı ok muhibbi bir zındık: domuzsever Abdullah Cevdet
“Dinî” mânasına gelen “millî” kavramı neleri haizdir
Dostâne Fiskeler
Efendimiz Aleyhisselâtüvesselâm’ın şehri Medine
Efendimiz aleyhissalâtü vesselâm doğduğunda
“En iyi Türk ölü Türktür; en iyi Kürt ölü Kürttür”
“Daha Çok Ölü İstiyorum”
Fikir Teknesi’nden Necip Fazıl ve Büyük Doğu Devleti üstüne kitaplar
Tekbir, salavat ve mehterle Çanakkale şehitlerini yâdeden üniversite…
Altı Ok Cumhuriyetinin kadın projesi: “Kur’an’ı kapa, kadınları aç”
Hilâfetçilikten Devrimciliğe Evrilen “CHP Makyavelizmin Partisidir”
28 Şubat’ın paranoyak generalleri
Kıyafet İnkılâbının Kurbanı Kadınlar ve Kızlar
Bir “Türkçü” nün Türkler için zararlı fikirleri-2
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
K. Maraş
Sıcak
Güncelleme: 20.09.2018
Bugün
23° - 36°
Cuma
22° - 34°
Cumartesi
21° - 34°
K. Maraş

Güncelleme: 20.09.2018
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı