Yazı Detayı
09 Aralık 2015 - Çarşamba 07:51 Bu yazı 914 kez okundu
 
Her yer kitap, her yer fikir ve edebiyattı o gün…
Ahmet Doğan İLBEY
lbeyali@hotmail.com
 
 

Bizim ülkemiz tuhaftır, kış mevsimine girince ortalık kitap fuarlarıyla şenlenip canlanıyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince 2. açılan Kitap ve Kültür Fuarı’nda kısa da olsa kitaplara bakıp şenlendik. Türk şiirinin aksakalı Bahaettin Karakoç’un başlattığı 18. Dolunay Şiir Şöleni’nin  de yer aldığı fuarda gerekmez bazı yayınevleri dışında çok sayıda değerli yayınevlerinin kitaplarını ve dâvet edilen bazı yazarlarını görmüş olduk.

 

Bu bir kitap bayramı idi bizim gibi kitap tiryakileri için. Birkaçını zikredebilirim ancak. Semerkand Yayınları hayli yayınlarıyla cezbediciydi. Ali Yurtgezen hocanın “Hâcegân Sultanları” kitabı bütün hâlisiyeti ve vakarıyla yüzüme çarpmıştı. Bu asâletli kitabın imza gününde unutulmaz cezbeli hâtıralarım oldu.

 

Mostar dergisi yazarı Mehmet Raşit Küçükkürtül’ün geçen yıl Semerkand Yayınları standında düzenlediği imza gününde alıp okuduğum Mostar Yayınları’ndan çıkan muhtevalı bir başucu kitabı olan “Kubbelerin Gölgesinde İslâm Şehirleri” adlı kitabını bir yakınıma hediye etmek üzere almak istemiştim fakat Ali Yurtgezen hocanın şâkirdlerinin sohbet ve yârenliğinden vecd fazlasına tutuldum da almayı unutmuşum. 

------------------------

Şehr-i Maraş’ta Fikir Dükkânı müdavimi iken sonra Batı gurbetine çıkan, yâni Balıkesir Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı hocası olan Prof. Dr. Mehmet Narlı’nın, Akçağ Yayınları standında sıra sıra kitaplarını gördüm de kendisini görmüş gibi oldum. İmza günü tertip etmiş de ağır mazeretimden dolayı gidemedim. “Şiir ve Mekân” (inceleme), “Roman Ne Anlatır? (inceleme)”, “Roman Sevdaları”, “Şiir Burcu (inceleme)”, “Roman Sevdaları (inceleme)”, “Dil Kapısı (Şiir)” yayınlanan bazı kitaplarıdır. Bu kitaplarından “Dil Kapısı” kitabının gönlümde ve nezdimde hususi bir yeri olup, içindeki şiirlerin hâtırası çoktur kalbimde.

--------------------------

Bir yıl içinde yüze yakın (rakamla 100) fikir kitaplarıyla yayın başarısına imza atan Fikir Teknesi Yayınları yeni yayınlarıyla göz doldurucuydu. 2. kez fuarda kitaplarıyla içtimaya çıkan bu yayınevinin sahibi Haki Demir velut bir Büyük Doğu Fikriyatının temsilcisi ve şerhçisidir. Standtaki yüz küsur kitaptan ilâve olarak yeni yayınlanan kitapların adını duyurmak istiyorum:

 

Ramazan Kartal’ın “Necip Fazıl’ın Şahsiyet Terkibi” ve “Necip Fazıl’ın Mücadele Süreci.” Adnan Köksöken’in “Terkip ve İnşa dergisi Külliyatı-Medeniyet Hamlesi” ve “Terkip ve İnşa Dergisi Külliyatı-İslâm Medeniyet Tasavvuru.” Atilla Fikri Ergün’ün “Modernleşme Girdabında Medeniyet Arayışı.” Ömer Yılmaz’ın “İslâmlıklar Üzerine.” Ebubekir Sıddık Karataş’ın “Medeniyet Şehri-Belediyeler İçin Yol Haritası.”

 

Metin Acıpayam’ın “Mülakatlar-1-Fikir ve Siyaset”, “Mülakatlar-2-Büyük Doğu” ve “Mülakatlar-3-Ehl-i Sünnet” adlı kitapları da Fikir Teknesi’nin kitap kervanına katılan yeni yayınlardır.  “İslâm Medeniyet Tasavvuru-1-Terkip ve Tefekkür” , “İslâm Medeniyet Tasavvuru-2-, “İnşa Muhafaza Tecdit”, “İslâm Medeniyet Tasavvuru-3- ve “Şehir ve Medeniyet” isimli kitapların da ikinci baskısı yapılarak standa yerin almış.

 

Bu yayınevinden “Hâlce” ve “ Dünya Hâli” adlı iki şiir kitabı yayınlanan fikirli ve cezbeli şair Memduh Atalay’ın Fikir Teknesi standında imza günü vardı da ağır mazeretim sebebiyle gidemedim.

 

Fikir Teknesi’nde kitapları yayınlanan Mavi Marmara gâzisi Nuri Yıldız’ın bu kez farklı yayınevlerinde basılan kitapları da bu standdaydı: “Topukları Taşa Vurmak” (Serüven Kitap Yay.), “İnadına İnsanlık” (Bengisu Yay.), “Kelebeğin Kaygısı” (Serüven Kitap Yay.), “Mavi Marmara’da Beyaz Güvercinler” (Kişisel Yayınlar)

 

----------------------------

BİZE GELEN KİTAPLAR

 

Gelenekli ve atışmacı şiirin temsilcilerinden Elbistanlı şair Mehmet Gözükara peş peşe kitaplar yayınlamıştı. Son kitapları olan “Çark-ı Devran” (Özgü Yay.), “Söz Kuşandı Şairler- Kılıçtan Keskin” (Özgü Yay.)  ve “Boyun Büktüm Güle Doğru” (kendi yayını) adlı kitaplarını takdim etti.

 

Bu tarzda bir kitap daha var elimizde. Daha önce iki şiir kitabı yayınlayan Afşinli şair Haşim Kalender’in, Afşin’deki Eshab-ı Hehf için yeni yayınladığı “Eshab-ı Kehf Laleleri” (Afşin Belediyesi Yay.) kitabı güzel şiirler doludur.

-----------------------------------------

ADI GÜZEL, KENDİ GÜZEL BİR DERGİ: VAKT-İ SÜKÛT 5. SAYIYA ERİŞTİ

 

Adı güzel, kendi güzel kültür edebiyat sanat dergisi “Vakt-i Sükût” 5. Sayıya erişti. Dergi başlığının üzerinde sabit duran anlamlı sözü bu kez duyurmak isterim: “Sükût Et! Kopsun Kıyamet!”  Vakt-i Sükût’un 5. sayısında yer alan şair ve yazarların bir kısmı bu yolda kıdemli âşina isimlerdir:

 

Yasin Mortaş – Sükût / Memduh Atalay - Yaşasın Ölüm / Hasan Ejderha - Çay Verenin Çok Olsun / Tayyib Atmaca - Yunus Üzüm Yedi Erik Dalında / Bestami Yazgan - Sükût Makamı / Hasan Fahri Tan – Ayna / Hasret Biner – Mucize / Nedim Yılmaz - Sonbahar: Buğulu Bir Kalbin Anatomisi / Ahmet Menteş - Güzel Olan / İbrahim Gökburun - Terzi Defteri / Ejder Turan - Kimsesiz Dua / Kevser Kılınç - Yoksul Adamların Gizlediği / Münteha Baran – Ölümlü / Gazi Balcı - Ayna Suskunluğu / Saliha Güngör - İnsan Ağırlığınca / Hızır İrfan Önder – Üçlemeler / Mahmut Topbaşlı – Ayna  / Seda Kuru - Yoksul Gönül / Abdulbari Karabeyeser - Yazmak Zor İştir / Ramazan Akyel – Şahin / Tunay Özer - Doğu'da Zaman / Ali Parlak – Fetva / Hasan Konç – Olmasın / Muhammet İbrahim Balcı – Hâlim / Kadir Erdoğan - Yusuf'a Ermek / Büşra Altun – Meh / Fatih Memiş - Ay'na / Osman Aytekin - Nazenin Zarafet Ve Sevgi Kokusu / Ahmet Avcı - Genç Gelen Ölümlere Prelüdler / Güven Fatsa - Sevda Bileyerek / Kadir Soydan - Maria İle Raif / Adem Çavuşoğlu – Bendedir / Emine Gündüz - Guguk Kuşu – Çizim / Rasim Demirtaş - Temmuzda Mudanya / TC Murat Arıcı – Aynalar / Mervan Söylemez – Sığınak / Nilüfer A. Zontul-Kırılmadan Aynalar / Talat Özer - Bir Hâl Değişimidir ''Aşk'' / Mustafa Mete Yeşiloğlu - Emr-i Kün: Son Çınar'a Veda / Ahmet Doğan Can - Haydi Uçmağa / Muhammed Emin Metin - Çiçekleri Yakmasınlar / Muhammed Isa Öztürk - Gözyaşlarımda Haykırış Sesleri / Ziya Başak - Zafer Yahut Hiç / Mehmet Yıkılmaz - Teo Ontoloji / Ömürbek Tillebayev - Yaprak Ve Hayat (Çeviri Şiir)

------------------------------------------

GELENEKLİ ŞİİRİN HÂMİSİ HECE TAŞLARI DERGİSİ 9. SAYISINA ULAŞTI

 

Atışma gibi gelenekli şiirin yaşayan son temsilcilerinden şair Tayyib Atmaca’nın Yayın Müdürlüğünde Eskişehir’de çıkan Hece Taşları Dergisi’nin (hecetaşlaridergisi@gmail.com) Aralık 2015 / 9. sayısı ulaştı adresimize. Bu sayının doyası Ahmet Tanpınar’dır. Bu dergide de yine aşina ve usta yer aldğını görüyoruz:

 

 

Ahmet Hamdi Tanpınar  / Metin Önal Mengüşoğlu / İsmail Göktürk (Aczî) / Yasin Mortaş / Bestami Yazgan / Mehmet Avşar / Tacettin Şimşek / Mustafa Erkenekli / Məhərrəm Qasımlı / Mehmet Kurtoğlu  / İbrahim Eryiğit / Osman Arslan / Hayrettin Durmuş / İbrahim Türkhan / Ö.Kaplan Kozanoğlu / Azade Turap / Nuri Peköz / Halil Gürkan / Köksal Cengiz (Niyazkâr) / Hasan Konç / Haşim Kalender / Halit Yıldırım / İsmail Gül / Ahmet Arslan / Durmuş Kaya /  Kibar Ayaydın / Sabri Dil (Mestani) / Süleyman Pekin / Esat Anık / Ali Kemal Mutlu / Fikret Görgün 

 
Etiketler: Her, yer, kitap, her, yer, fikir, edebiyattı, gün…
Yorumlar
Diğer Yazılar
“Dil Edebi”
“Turnalar Ali’mi görmediniz mi?”
Ana ile oğulun dostluğu
Her kurban İsmail’dir, İsmail’iniz yanınızda mı?
Modern inkırazlar geliyor…
İnkıraz bir kez gelmeye görsün…
Sağcılık Kur’an-ı Kerim’e göredir.
Oy kullanmadan önce türkü dinleyin
Chp’nin iflâh olmayacağına dair
Açlığa medhiye
Tokluk âfettir, Müslüman az yemeli
Doğu’nun oğulları
Batı’nın oğulları üretme merkezi
Mebusluğun dayanılmaz(!)câzibesinden istikametini bozanlar
İyi nedir, iyi insan kimdir?
Anıtkabir’de îman tazelenir mi?
“Bir derdim var bin dermâna değişmem”
Doktorluk tasavvuf ve hikmet mektebinden sonra okunmalı
Hapishâne risâlesi-7
Hapishâne risâlesi-6
Hapishâne risâlesi-1
Kim İslâm üzere milliyetçiyim diyorsa makbuldür
Kur’anî mânada milliyet ve milliyetçilik
Ali Hocam yazısı
Muhsin Beğ’imizden hamiyet kaldı bize
Bâtıl Türkçüye göre Türkler “Araplaşıyor”muş-2
İstiklâl Marşı’nın başına gelenler
“Bitmeyen millî mücadele”
Dünya Kadınlar Günü’nün gerçek yüzü
Bâtıl Türkçünün Hakk’a tapan Türk’e zararları-3
Bâtıl Türkçüye göre din değişebilir, milliyet asla!
Bâtıl Türkçü ile Hakk’a tapan Türk bir değil
“Ne haçlı, ne şaman Türk! Müslüman, Müslüman Türk”
Necip Fâzıl’ın vasfettiği Türkler
Millet kimlikli Türk mü, ulus kimlikli Türk mü?
“Altun ordu” nam Türk ordusunun meziyeti
“Savletinle titresin” düşman ey Türk ordusu!
Hakk’a tapan Türk milletinin ordusu serhat boylarında…
Kültür Bakanına sual: Troyalılar Türk müydü?
Bosnalı millettaş Yemen Türküsü’nü söyleyince…
Dergiler fikir ve edebiyatın burçlarıdır
Evi barkı yıkan kitap delileri
İnönü Amerikancılığı utanç verici yıllardır
Kültürün iktidarı mı, iktidarın kültürü mü?
İstiklâl Marşı Şairi’ni fişleyen Cumhuriyet erdemli olabilir mi?
Mehmed Âkif’in cenazesinde Cumhuriyet’in şefleri yoktu
Yılbaşı kutlama pespâyeliğini Kemalistler resmîleştirdi
KUMARBAZ CUMHURİYET’İN MURDAR MİLLÎ (!) PİYANGOSU
İlk Amerikancılar Chp’li, yâni Kemalistlerdi
Sahaf Hasan Efendi
“Selülozofiller” ve “Bibliyofiller”
Faydasız kitap okumak
“Her Cumhuriyet hâkimiyet-i millîye değildir”
“Her Cumhuriyet hâkimiyet-i millîye değildir”
“Cumhuriyet Bayramı”nı kimler niçin kutlar?
“Şifa kabul etmez ağır kitap hastaları”
Mecânin-i kütüb yahut kitap mecnûnları
Kitap yârânının efendisi
“Oku! zira okumayan azgınlaşır”
Musul / Kerkük’ün başına gelenlerin müsebbibi Lozancılardır
Türkler Hakk’a tapan millettir
Müslüman mahallesinde domuz dersi verilir mi?
İtirazın İsmailcesi
İsmail bayramı
Her kurban İsmail’dir, İsmail’iniz yanınızda mı?
İsmail ve bıçak
Kimi etine tâlib olur İsmail’in, kimi adanmışlığına
Milliyetçilik, cumhuriyet ve devlet Atatürkçülükle mi kaimdir?
Herkes İsmail olmalı
Osmanlı’da askerlik meselesi
Bir buğday yetiştiricisi bir darbeci generalden değerlidir
Dergi de okuyalım; dergisiz olmaz
Kitap ve dil
Yarın ölecekmiş gibi yazmak
Modern yazı seküler ve aidiyetsizdir
Kurtla çoban arasında mesai yapanlar
Kurtla bir olup kuzuyu yedikten sonra çobanla ağlayanlar
Darbeci bir general şu mısraları okuyabilir mi?
Darbeci generaller omuzundan akıllı olur
Darbeci generaller psikopattır
Darbeci generallerin çöküşü
15 Temmuz darbeci generallerle milletin savaşıdır
Darbeye karşı selâ, ezan, millet
İyi yazı kütük ve nakış sahibidir
“İyi yazı kötü yazı”
Tokluk âfettir, Müslüman az yemeli
Aynaya bakmak marifettir
Aynaya bakınca ne görüyoruz?
Somalili Mahmut’un yüreğinde Türkiye/Somali kardeşliği
Edebî hayatların kitabı: “Mekân Hikâyeleri”
Cümle Âlemin Efendisi’ne (s.a.v.) hâlnâme
Alkollü hayatı Kemalist CHP resmîleştirdi
CHP’nin cemâziyelevvelini bilir misiniz?
Dil Kapısı’ndan geçenler
Muhsin Beğ’imizden hamiyet kaldı bize
Ehl-i gece olmak
İstiklâl Marşı’nın başına gelenler
Avrupa’nın binyıllık Türk korkusu
İstiklâl Marşı mı değişsin, Cumhuriyet mi?
Türk’ün güzel sıfatlarından alpereni doğru anlamak
Cumhuriyetin “Millî” kavramına ettiği zulümler
Terkip ve İnşâ dergisinden “İslâm maarif sistemi
Millet kimlikli Türklük mü, ulus kimlikli Türklük mü?
Türk’ü Türk yapan Cumhuriyet değil, İslâm’dır
Himmeti millet olan Türklüğe ihtiyaç var
Kumarbaz Cumhuriyetin Murdar Millî (!) Piyangosu
Kalbiniz kışa dönmüşse baharla diriltin
“Aman” diye kimi çağırmalı?
Şehitlerin kanı yüzümüze değiyor/ kaatil: ABDHDPKK’dır
“Çaldım yârin kapısın…”
“Çınar”ı nasıl bilirsiniz?
Sadra şifa bir kitap: “Evin Mahremi Olmak”-2-
Kemalistler Batılılaşma uğruna Musul’dan vazgeçti
Ey ahmak! ölümden güzel bir şey var mı?
Ölümle aranız nasıl?
Müslüman Doğulu musunuz, Batılı mı?
Dil Kapısı
İsmail ve bıçak
Cemaat önderi, hocaefendi ve âlim sıfatlı Belâmlar
Bu ülke ecdadımındı / bugün benim / yarın oğlumun ve onun oğullarının olacak
Darbeci generallerin soy ağacı
Türkiye’nin emniyeti, himmeti millet olan Türklerdedir
Göster Âl-i Osman Türklüğünü Ey Türk Ordusu!
Siyaset elinde şahlanamayan bir hareket: Alperen Ocakları
Kurtlar ve darbeci generaller
Hayat yavaştı yavaş yaşardık eskiden
Ezanın hasmı darbecilerin ezana yenilişi
“General elbisesi giyen horoz”
Muhsin Yazıcıoğlu suikastının kuyruğu göründü…
Türkler Hakk’a tapan millettir
Darbeye karşı selâ, ezan ve millet
Tanrı yok, generaller var!
Darbeci generaller psikopattır
Bir buğday yetiştiricisi bir generalden değerlidir
Darbeci generaller omuzundan akıllı olur
Türkiye Yazarlar Birliği Kahramanmaraş Şubesi’nin başına gelenler
Ey generaller! sizi sigaya çeken bir millet var
Darbeci generallerin çöküşü
Târih şöyle yazacak: Darbeci generallerle milletin savaşı
“Tek Kapı” ya açılan Kapılar…
İnsanlar televizyon seyrederek ölüyorlar
Müslümanın hayatına giren Avrupa âdetidir tâtil
Eşref-i mahlûkat’tan homoekonomikus’a dönüşenler
Ölüm haberleri ve tâziyelerimiz de laikleşiyor
Sizi alnınızdan öperim Alperenler!
Uykuya dost olan Müslüman çoğalıyor/sa…
Benim yaram derin derin…
Vatan hainliğinin târifi
Amerikan yardımı alan 27 Mayıs darbecileriyle CHP ikizdir
Sohbetle sahâbe olanların milletindeniz
Medeniyet dâvamızı omuzlayan dergi: Terkip ve İnşâ
Türkiye’nin emniyeti, himmeti millet olan Türklerdedir
Yüreklerinde anne ateşi sönmeyen iki şair:
Hümâ kuşuna yahut “Himmet Hümâları” na tutunmak
Laik-altı ok anayasası Müslümanca ıslah edilmeli
Türkiye, Büyük Doğu Fikrine muhtaç
Dostunuzu, yâni benzerinizi bulun
Millet, din ve şeriat üzere gidilen yoldur
Modernizme karşı dost ve dostluk
Efendimiz Aleyhissalâtüvesselâm doğduğunda
Suriye meselesini yakın tarihte aramak
Bin miligramlık şiir böyle olur efendiler!
“Okuryazar mısın, Uyurgezer mi?”
Dil Kapısı’ndan geçmedikçe
Vatan müdafaasına çıkan dost hüzün yollamış
Nekrofil PKK ve dış düşmanlar yine Ankara’da…
“Ağlayın su yükselsin belki kurtulur gemi”
28 Şubat’ın apoletli kurtlarıyla bir olup kuzuyu yiyenler
Mukaddesatçı iktidarın medeniyetle imtihanı
“Yârin Şifa Kapısı”
“Türkü Yazıları”
Şehitler için vurun askerler vurun PKK’lıları
Bir Hocam ve Dükkânnâme
Türkiye, Bayırbucak’ı ilhak etmeli
Maraş Maraş Derler Kahramanlığın Adına
Suriye Türkmenleri, onlarda kim?!
Suriye Türkmenleri, onlarda kim?!
Türkiye PYD’ya karşı Suriye Türkmenlerini Masa’ya getirmeli
Türkiye’de aydının anatomisi
Medine, Medeniyet ve Şehir
Akademisyenin recüliyeti var mı?
Hüda Par’dan iki mektup
Türkçülerin meylettiği müelliflerin medeniyet fikrindeki ârıza ve farklılıklar
Ârızasında ısrar eden bir Türkçünün ithamnâmesi
Mehmet Âkif, Kemalist cumhuriyeti tasdik etmedi
“İktidarda Kim Var?”
Mehmet Âkif’in cenazesinde cumhuriyetin şefleri yoktu
El çek hüznümden ey zâhir erbabı
Türkçülük hareketinin Türklük anlayışı ârızalıdır
Türk milliyetçilerinin iflah olmaz hastalığı: “Atatürk’e bağlılık”
Müslümanın itini bile seven adam: Muzaffer Gözükara!
“Rıza” yahut “Râzı” olmayı unutunca…
“Kelimelerin Seyir Defteri”nde yazılanlar
İslâm Medeniyetinin mukaddimesi: Câmi
“Ya Tahammül Ya Sefer'den Bize ‘İstikrar’ Düştü!”
Türkiye’deki milliyetçi hareketler İslâmî ihtiyaçtan doğmadı
“Bosna Bizim Neyimiz Olur?”
Milliyetçilik yola özürlü çıkınca…
Alkollü laik hayatı Kemalist CHP resmîleştirdi-1-
Chp’nin bugünü de cemâziyelevveli gibi kirlidir
“Maruz Kalanlar Nesli”
Kaldırım imarına değil, gönül imarına ihtiyaç var
Âkif, İslâm; Gökalp, Batı medeniyetinden yanadır
Millet, din ve şeriat üzere gidilen yoldur
İslâm medeniyetinde mûsikî “hikmetten bir cüzdür”
Üç yaralı kavram: asabiyet, kavmiyet, milliyet
“Çağın İsmailleri! bize et size cennet düştü”
Her kurban bir İsmail’dir, İsmail’iniz yanınızda mı?
Dindar Kürtlerin ve bir Astsubayın HDPKK hakkında görüşleri
Dindar / ümmetçi Kürt kardeşlerimizin cevapları
Dindar / Ümmetçi Kürtler de özerklik ve resmî dil istiyorsa…
Said Nursî Hazretlerinin “Medeniyet-i Kur’ânîye” fikri
“Aç canavara (HDPKK) tahabbüb, iyiliğini değil iştahını artırdı
Modernizmin bulaştırdığı bir hastalık: “İhtiyaç tuzağı”
Şehitler için vurun askerler vurun PKK’lıları
Kim “HDPKK”ye oy ve medya desteği vermişse haindir
Fikir Teknesi’nden peş peşe fikirli kitaplar…
Ahmet Cevdet Paşa’nın fıkıh üstü Medeniyet-i Cedide’si
Şehitlerin kanı yerde mi kalacak?
Nekrofil (ölüsevici) PKK, Amerika/İsrail provokasyonu iş başında
“Gurbet nedir bilir mi o menfâya gitmeyen?”
Tokluk âfettir, Müslüman az yemeli
Gök Kapılarından geçmek
Doğu Türkistan’a Ecdâdımız Gibi Gitmek
Alperen, İslâm devleti dâvasının mükellefiyetini taşıyana denir
Kürtçülüğün çâresi Said-i Nursi Hz.lerinin fikirlerindedir
CHP’nin desteklediği 27 Mayıs darbecilerine Amerikan yardımı
İlk Amerikancılar Chp’li, yâni Kemalistlerdi
“Amerikan saatine göre uyuyan Türk münevveri…”
“Millet”in târifi yahut millet olmanın müslümancası
19 Mayıs bayram değil, Atatürkçülük karnavalıdır
Nü-sever General Evren’in Akıbeti
İdrakimize vurulan Atatürkçülük zincirini ne zaman kıracağız?
Medeniyetimize Kasteden Medeniyetsiz Cumhuriyet
İktidar da dâhil, partilerin seçim vaatleri bayat ve fikirsiz
Altı ok muhibbi bir zındık: domuzsever Abdullah Cevdet
“Dinî” mânasına gelen “millî” kavramı neleri haizdir
Dostâne Fiskeler
Efendimiz Aleyhisselâtüvesselâm’ın şehri Medine
Efendimiz aleyhissalâtü vesselâm doğduğunda
“En iyi Türk ölü Türktür; en iyi Kürt ölü Kürttür”
“Daha Çok Ölü İstiyorum”
Fikir Teknesi’nden Necip Fazıl ve Büyük Doğu Devleti üstüne kitaplar
Tekbir, salavat ve mehterle Çanakkale şehitlerini yâdeden üniversite…
Altı Ok Cumhuriyetinin kadın projesi: “Kur’an’ı kapa, kadınları aç”
Hilâfetçilikten Devrimciliğe Evrilen “CHP Makyavelizmin Partisidir”
28 Şubat’ın paranoyak generalleri
Kıyafet İnkılâbının Kurbanı Kadınlar ve Kızlar
Bir “Türkçü” nün Türkler için zararlı fikirleri-2
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
K. Maraş
Az Bulutlu
Güncelleme: 21.09.2018
Bugün
22° - 33°
Cumartesi
21° - 34°
Pazar
21° - 34°
K. Maraş

Güncelleme: 20.09.2018
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı