Yazı Detayı
20 Şubat 2015 - Cuma 23:19 Bu yazı 834 kez okundu
 
KAMMİYAD ANKARA GEZİSİ
Hasan SEYİTHANOĞLU
marastrk@gmail.com
 
 

 Kahramanmaraş İli sınırları içerisinde yer alan Meslek Mensuplarına hizmet amacıyla kurulan ve faaliyetlerine devam eden Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Derneği son olarak 11-12 Kasım 2012 tarihlerinde Ankara’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.  Kahramanmaraş ve Mesleğimiz açısından verimli görüşmeler yapıldı.

     Ziyaretler esnasında dikkat çekici olan husus Milletvekilimiz Sıtkı GÜVENÇ dışındakilerin Mesleğe yakın ve içinde olmaları idi. Bu durum aynı dili konuşmamızdan dolayı karşılıklı anlaşmamızda kolaylık sağladı.

     Bürokratlar ve Milletvekilleri ile yapmış olduğumuz görüşmelerde ağırlıklı olarak aşağıdaki konular üzerinde durulmuştur;

 

1.-Öncelikli olarak daha önce Adalet Bakanlığı’na müracaatını yapmış olduğumuz Vergi Mahkemesinin Kahramanmaraşakurulması,

2.-Meslek Mensuplarının Büro standartları konusu ve Tahsilat sorunlarının çözülmesi hususunda yardımcı olunması,

3.-Meslek Mensuplarına yönelik eğitim çalışmalarına katkı sağlanması,

4.-Kahramanmaraş’ta yer alan Genel ve Katma Bütçeli kurumların il müdürlüklerinin Meslek Mensupların bilgilendirme amaçlı toplantılar düzenlenmesi gibi değişik konular üzerinde duruldu.

 

             Sırasıyla ziyaret etmiş olduğumuz hepsi birbirinden değerli bürokratlarımız ve Milletvekillerimiz ise;

1.- TETAŞ genel müdürü sayın SMMM Hacı Duran GÖKKAYA

2.-Belediyeler Birliği Genel Sekreteri sayın SMMM Hayrettin GÜNGÖR

3.-Kahramanmaraş Milletvekili sayın Sıtkı GÜVENÇ

4.-Kahramanmaraş Milletvekili sayın SMMM Mesut DEDEOĞLU

5.-İŞKUR Genel Müdürü sayın Yrd. Doç. Dr. SMMM Nusret YAZICI

6.-İller Bankası Teftiş Kurulu üyesi sayın SMMM Şeref SERİN

7.-Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Üyesi sayın SMMM İbrahim ULUSOY

 

             İŞKUR Genel Müdürü olan Sevgili kardeşim, dostum, arkadaşım Sayın Nusret YAZICI Bey Genel Müdürü olduğu kurumun yapmış olduğu çalışmalar hakkında ve Kurum teşvikleri hakkında genel bilgiler sundu ve Bu konuların Meslek Mensupları olarak bizleri ilgilendirdiğini belirtti. Ayrıca İŞKUR’un sağlamış olduğu avantajlar ile ilgili olarak değişik zamanlarda ilgili Müdürlükler tarafından değişik zamanlarda bilgilendirme toplantıları yapılacağını belirtti.

            Hacı Duran GÖKKAYA Bey, Hayrettin GÜNGÖR Bey, Sıtkı GÜVENÇ Bey, Şeref SERİN Bey ve Mesut DEDEOĞLU Beyler özellikle Kahramanmaraş Vergi Mahkemesi kurulması konusunda gerekli çalışmaların yapılması konusunda öncü olacaklarını belirtirken, Milletvekilimiz Sayın Mesut DEDEOĞLU Adalet Bakanlığına bu konu ile ilgili vermiş olduğu soru önergesi hakkında tarafımıza bilgi paylaşımında bulundu.

            Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu üyesi olan Sayın İbrahim ULUSOY Meslekteki tecrübeleri ile bize ışık oldu. Sorunlarımız hakkında bilgi aldı ve çözümü için gerekli çalışmaları yapacaklarını belirtti.

            Ziyarette bulunduğumuz Milletvekilleri ve bürokratlarımızın bizlere, Derneğimize ve Mesleğimize göstermiş olduğu sıcak ilgiden dolayı tekrar teşekkür ederiz. Yapılan ziyaretler ve görüşmeler inşallah meyvesini verir ve Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Meslek Mensuplarının sorunlarının çözümüne yardımcı olur. Bu arada KDV Tevkifatı ile ilgili yazımıza haftaya kaldığımız yerden devam edeceğiz. 

 
Etiketler: KAMMİYAD, ANKARA, GEZİSİ
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
K. Maraş
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 20.10.2018
Bugün
16° - 26°
Pazar
15° - 22°
Pazartesi
13° - 24°
K. Maraş

Güncelleme: 19.10.2018
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı