Yazı Detayı
20 Şubat 2015 - Cuma 23:12 Bu yazı 912 kez okundu
 
NEDEN MESLEKTE BİRLİK?
Hasan SEYİTHANOĞLU
marastrk@gmail.com
 
 

Mesleğin geleceği ve Meslek Mensuplarının geleceği açısından Türkiye’nin değişik illerinde faaliyette bulunan Mali Müşavir ve Muhasebeciler Dernekleri 2009 yılında bir araya gelerek Türkiye Meslekte Birlik Platformunu kurdular.

              Platformun kurucu üyeleri arasında Adana, Ankara, İstanbul, Antalya, Bursa, Denizli ve İzmir Dernekleri yer almış ve Ülke çapında Mesleğimizin gelişmesi açısından örgütlenme yapılacağını kamuoyuna duyurmuşlardır.

              Meslekte Birlik; Meslektaşlarımız için kendine hangi hedefleri seçmiştir, hangi konulara öncelik verecektir kısaca bir göz atalım:

1.      Meslekte ve Ekonomide tekelleşmeye karşı ciddi mücadele yapılacaktır.

2.      Kişileşmiş SMMM Odalarının yerine çalışan, üreten Meslek Örgütünün hayata geçirilmesi    konusunda çalışmalar yapılacak katılımcı ve Demokratik bir oda yönetimi anlayışını hakim kılınacaktır.

3.      Meslek Mensuplarının yıllardır sorunu olan Emeğinin karşılığını tahsil edememe sorununa çözüm getirmek için ciddi projeler üretilecektir.

4.      Meslek Mensupları olarak Bilgi yoğun-Emek yoğun çalışmalar yapmaktayız. Bu nedenle Mesleğimizin geleceğini ve Meslektaşımızı geleceğini birlikte planlamak için çalışmalar yapılacaktır.

5.      SMMM Oda yönetimlerine siyaseti sokmadan, Mesleki Ahlak ve Değerlere önem veren bir anlayış hakim kılınacaktır.

6.      Meslek Camiamızı kucaklayan, hoşgörüyü düstur edinen, fikri, inancı, düşüncesi ne olursa olsun karşılıklı saygı çerçevesinde “HERKESE EŞİT YAKINLIK” prensibi ile hareket eden bir duruş sergilenecektir.

 

 Mali Müşavirler olarak bizler; Ülkemizin kalkınmasında ve iyi bir geleceğin oluşturulması için katkı sağlayan onurlu bir Meslek örgütüyüz.

 Mesleki sorunların çözümlenmesi ve Küreselleşen dünya ile rekabet edebilmesi, yasal düzenlemelerin yapılabilmesi için güçlü sivil toplum kuruluşlarının varlığı, Lobi faaliyetlerinin etkin bir şekilde yapılması ile mümkün olmaktadır.

 Önümüzdeki süreçte; Bireysel, köhneleşmiş, tek adam politikalarına dayalı, ilkesiz, köksüz gruplar ve düşünceler yerine, Ben yaptım, ben harcadım Oda başkanlığı benim hakkım düşüncesinin yerine, her Meslek Mensubunu kendisine potansiyel rakip gören düşünce yerine, Kendisinden başka fikre saygı duymayan düşünce yerine, “ÖRGÜTLENEN ,PROJE ve ÇÖZÜM üreten, ÖNGÜRÜSÜ ve VİZYONU olan, İLKE TABANLI YAPILAR” oluşturularak Mesleğimizin gelişimine değer katılacaktır.

 Meslekte Birlik olarak; Tek adama dayalı değil, ilke temelli yönetim anlayışı, Mesleğin saygınlığına önem vermeyi, Mesleki her düşünceye ve ilkeye hoşgörülü olmayı, Bireyi değil Mesleği yaşatmayı, Milli ve Manevi değerlere saygılı olmayı kendimize şiar edindik.

 Mesleki sorunların çözülmesi, doğru ve etkin fikirlerin geliştirilmesi, projelerin üretilmesi, Meslek Mensuplarının birlik ve beraberlik içerisinde aktif çalışmasıyla mümkün olur.

 Meslekte birlik Dernekleri ve Platform olarak bizler; Mesleğin ve Meslektaşın hizmetindeyiz. Ortak Paydamız Mesleğimiz, gücümüz Meslektaşımız olacaktır.

 
Etiketler: NEDEN, MESLEKTE, BİRLİK
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
K. Maraş
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 20.10.2018
Bugün
16° - 26°
Pazar
15° - 22°
Pazartesi
13° - 24°
K. Maraş

Güncelleme: 19.10.2018
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı